Коротка характеристика твору ‘Лівша» Лескова Н. С

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Среда 27 августа

Жанр визначений самим автором — це оповідь, твір усної народної творчості, що спирається на віддання, легенди. Мова оповіді незвичайна: багато слів спотворені, начебто їх вимовляла малограмотна людина: «мелкоскоп»(мікроскоп), «керамиды»(піраміди) і так далі. Це одно із засобів гумористичного зображення.

Це історія про небувалу майстерність тульських зброярів, про простого росіянина народі, який вірує у Бога і із завзятістю робить свою роботу не заради грошей і слави, а заради процвітання своєї Вітчизни. Лісків показує різні російські характери, гідні усілякої поваги. Багато дійових осіб оповіді реальні, але описані з точки зору простолюдина. Наприклад, генерал Платов представлений донським козаком. Він протиставлений цареві.

Цар Олександр — людина, що цікавиться закордонними речами, дивується і радіє чужим заслугам. Платов — строгий козак, для якого усе рідне є вищою цінністю, і він упевнений, що в Росії більше чудес.

Государ Микола Павлович — справедливий цар, що довіряє російським умільцям і що знає, що вони його не підведуть.

Лівша — тульський зброяр, непримітній зовнішності людина, наділена величезним талантом і майстерністю, терпима до оточення і вдячна. Він не спокусився принадними пропозиціями англійців, повернувся на батьківщину, а там виявився нікому не потрібним і помер в лікарні для бідних.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Коротка характеристика твору ‘Лівша» Лескова Н. С. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2018 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru