Класифікація казок

Твір розміщено в Зразки шкільних творчих робіт від Tvir в Среда 7 августа

Зроблений нами огляд дозволяє орієнтуватися у жанрах російської усній прози і виділення з них казку. Для вивчення самої казки цього замало. Маємо встановити, які види казок існують.

Розокремивши казку від суміжних і родинних їй жанрів, ми повинні навести систему і саме казковий матеріал. Ми говорили, що казки надзвичайно строкатий, різноманітний і рухливий. Класифікація важлива як оскільки вносить в строкатий світ казки лад і систему. Вона має і такі суто пізнавальне значення.

Об’єднання на один розряд гетерономных явищ веде щодо подальших помилок. Тому потрібно йти до правильному об’єднанню однорідних казкових утворень. Різні види казки різняться як зовнішніми ознаками, характером сюжетів, героїв, поетикою, ідеологією тощо. буд., вони можуть виявитися цілком різними й за походженням й історію і починає вимагати різних прийомів вивчення.

Тому правильна класифікація має першорядне наукове значення. Тим більше що змушені визнати, що в науці досі немає загальноприйнятої класифікації казок. Нижче, в історіографічному нарисі, побачимо, які спроби робилися. Жодна їх неспроможна задовольнити нас остаточно. Принаймні, ці спроби хто не йде у жодне порівняння з стрункими класифікаціями, наявними у сфері біології (в зоології й ботаніки) чи навіть у сфері лінгвістики.

Це тому, що ні знайдено той вирішальний ознака, який міг би покладений основою розподілу. По нинішнього стану науки ми повинні вважати, що цим ознакою мусить бути поетика окремих видів казки.

Така класифікація стала б справді наукової мала б то пізнавальне значення, про який ішлося вище. Але поетика окремих видів казки як і мало вивчена, як і поетика казки загалом. Тому виділення видів тварин і різновидів казки із загального її репертуару зустрічає самі труднощі, як і виділення казки з деяких інших видів народної прози. Проте питання має бути хоча попередньо, у порядку. Найкращим із наявних спроб ми повинні визнати систему А.

М. Афанасьєва.

Афанасьєв був із наших учених, хто зіштовхнувся з настійної необхідністю упорядкування і строкатого казкового матеріалу. Перше видання його казок 185э—1864 років (про нього докладніше буде вказано нижче) мало досить хаотичний вид. Матеріал публікувався у вигляді випусків тоді, як і надходив у розпорядження видавця. Часом не тільки однорідні казки, і навіть варіанти однієї й тієї ж самого сюжету розкидані на різним випускам цієї книжки.

Але, що видання було завершено, Афанасьєв побачив необхідність якогось упорядкування, і друге виданні (1873), до виходу якого не дожив (помер 1871 року), казки вже розташовані систематично. Афанасьєв не поділяв свою збірку на частини й не озаглавливал розділів. Якщо це для неї, вийде наступна картина: Казки про тварин (№ 1—86).

До них приєднуються деякі казки про предметах (№ 87, 88): «Пузир, соломина і постіл»; про рослинах (№ 89, 90): «Гриби вирушають воювати», «Ріпка»; про стихіях (№ 91—94): «Мороз, сонце і», «Сонце, місяць і ворон». Чарівні, міфологічні, фантастичні (№ 95— 307). Билинні (№ 308—316): «Ілля Муромець і Соловей», «Василь Буслаевич», «Альоша Попович» та інших.

Історичні сказання (№ 317—318): Про Мамаї, Александра Македонського. Новеллистические чи побутові (№ 319 і їв.

). Былички (№ 351 та інших.): розповіді про мерців, відьом, лісовиків тощо. Народні анекдоти (№453—527). Докучные (№ 528-532).

Примовки (№ 533—547). Вдивляючись до цієї класифікації, ми легко виявляємо деяку безладність, та її легко усунути, і тоді гідності класифікації стануть очевидними.

З нашою погляду, історичні сказання, перекази билин, былички не ставляться до області казок. Докучные і примовки власне також є казками, але, звісно, вони найбезпосереднішим чином прилягають до них і дружина мають поміщатися в збірниках казок.

Былички частково потрапили до побутові казки, та їх легко їх виділити. Крім цих недоліків виходить дуже струнка класифікація, куди входять великі розряди, саме: Казки про тварин. Казки людей: а) чарівні, в) новеллистические (включаючи анекдоти). Для африканських казок це підходить. Там роблять різниці для людей і тваринами.

До цих великим розрядам прилягають менші, представлені 1—2 випадками. Не виділив Афанасьєв розряду, який було встановлено лише останні роки,— казки кумулятивні, чи цепевидные, типу «Колобок» чи «Півник вдавився». Отже, виходить лише чотири великих розряду — про тварин, чарівні, новеллистические, кумулятивні. Цього розподілу дотримуватимемося і ми. Афанасьєв йшов емпіричним шляхом і намацав правильний шлях.

Він виділив основні розряди.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Класифікація казок. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru