Казка і сучасна культура

Твір розміщено в Зразки шкільних творчих робіт від Tvir в Четверг 11 апреля

Є, проте, інша область, у якій вплив казки плідно по сьогодні. Це драматичні-драматичну-драматична-драматичний-музично-драматичне, балетне і оперне мистецтво, і навіть симфонічна музика. Тут впливає як словесний, а й музичний фольклор. «Руслан і Людмила» М. І. Глінки пронизана казковим і помітною музичною фольклором.

Кожен, звісно, згадає також «Казку про царя Салтана» і «Кощія Безсмертного» М. А. Римського-Корсакова, «Любов до трьох апельсинів» З. З.

Прокоф’єва. Менш відомі опери «Морозка», «Гуси-лебеді» Ю.

Л. Вейсберга (1930), «Вовк і семеро козенят» з. 118—134; Берков П. М. Про про «петровських повістях».

ТОДРЛ, т. VII.

М.—Л., 1949; Моїсєєва Р. М. Росіяни повісті першої третини XVIII століття.

М.—Л.

, 1965 (ред.). Благої Д. Д.

Історія російської літератури XVIII століття. М.

, 1945. 12 Лупанова І.

П. Російська народна казка у творчості письменників у першій половині ХІХ століття. Петрозаводськ, 1959. М.

У. Коваль (1941).

На казки братів Грімм складено понад 34 німецьких опер. Більше численні балети: два балету на сюжет «Ковзана-горбунка» (Л.

Ф. Мінкуса, Р. До.

Щедріна); «Спляча красуня» П. І. Чайковського; «Попелюшка» З. З.

Прокоф’єва; «Жар-птиця», «Казка про побіжному солдата і межах» і «Байка про Лисицю, Півня, Кота і Барана» І. Ф.

Стравінського; «Ивушка» А. А. Евлахова; «Алладин і чарівна лампа» Савельєва, і навіть симфонічні твори «Шехеразада» і «Казка для великого оркестру» М. А. Римського-Корсакова; «Довбня-яга» і «Потвора» А.

До. Лядова; «Про блазні, семеро блазнів перешутившем» і «Казки старої бабусі» З. З. Прокоф’єва і чимало інших творів.

На казковому і музичному фольклорі грунтується молоде оперне і балетне мистецтво в національних республіках (наприклад, «Шурале» М. 3.

Яруллина). Цікаво, проте, що немає загальновідомих чи популярних драматизації казки. Казка на сцені без музики було б просто нудна.

Те чудесний, що є у казці, тільки з музикою стає реальністю, не перестающей бути чудесної. Казка можлива в ляльковому театрі, де є численні постановки. У кіно казка як і неможлива, як і сцені, і з тих ж причин («Несмеяна»). Мультиплікаційний фільм може бути тих-таки підставах, як і ляльковий театр. Але є одна область мистецтва, яка нібито внепо-ложна стосовно казці.

Це живопис. Щоправда, у художніх ілюстраціях до казок не бракує. Але, мій погляд, навіть найкращі з них (І.

Я. Білібіна, Є. Д.

Полєновій) залишають поза передачею світу казки, є стилізацію. Не відповідають ні народним уявленням, ні духу казки.

Гадаю, що казку взагалі принципово неможливо ілюструвати, оскільки події казки відбуваються хіба що поза часом та простору, а образотворче мистецтво переносить в реальне, зриме простір. Казка відразу перестає бути казкою.

Це стосується навіть до найкращим картинам, як, наприклад, до «Аленушке» У. М. Васнєцова.

Картина сповнена щирого, дуже життєвого ліризму. Дівчина у води в очеретах гірко обняла коліна, для них голову і незрячим поглядом, вся у своє горі, дивиться собі. Це чудова картина, але від казки у ній нічого немає, крім підписи. Незрівнянно слабше, просто дуже слабка інша ситуація У.

М. Васнєцова «Килим-літак* (у музеї гір.

Горького). Килим-літак висить повітря, у ньому спокійно стоїть царівна, і ми цього не віримо.

Геніальні, великі художники, зображуючи казку, висловлювали й не так її, скільки себе. Такі, наприклад, «Царівна-лебідь» чи «33 богатиря» М. А.

Врубеля. Це типовий Врубель, але ці не казка. От і кілька відволікся.

На тему про казці як чинник розвитку європейської культури можна було б написати цілу книжку. Позначення поняття «казка» говорять різними мовами Робота з питання у тому, що таке казка, але питання це відповіді назву.

Натомість зазначив деякі гідності її, на роль, що вона зіграла становленні і первинному розвитку літератури. Маємо повернутися до питання тому, що таке казка, що ми під цим розуміємо.

Наукове визначення поняття «казка» дати необхідно. Залежно від такої визначення стоятимуть й питання, пов’язані з її вивченням.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Казка і сучасна культура. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2019 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru