Казка і міф

Твір розміщено в Зразки шкільних творчих робіт від Tvir в Воскресенье 19 мая

Міфи зароджуються вже у первісному суспільстві. До речі, міф, такий античному міфу про Орфея і Евридике, є в північноамериканських індіанців. Герой цього міфу — не співак, а звичайний людина. Коли в нього вмирає дружина, він робить очисний омовіння і проникає живим до царства мертвих. Він благополучно, попри різні перешкоди, наводить своєї дружини назад. Я вже сказав, з її появою у людському людській свідомості та у людській культурі богів міф стає розповіддю про божествах чи полубожествах.

Така вся антична міфологія. Мені ще немає необхідності згадувати такі міфи, як міф про Прометея, міф викрадення Зевсом Європи, міф про аргонавтів тощо.

буд. По сюжетів, композиційно, по основним мотивів міфи можуть збігатися із чарівною казкою. Так було в складі міфу про аргонавтів є епізоди, що досить точно відповідають нашим казкам, але є не казку, а міф. Язона посилають в Колхіду за золотим руном як і, як і наших казках героя посилають за очі за золотими диковинками. Цар Ээт готовий поступитися руно, якщо Язон попередньо витримає іспит: він має зорати полі двома медноногими биками, що вивергають вогонь.

Сюди епізод із золотим руном. З Больте — Поливання витягти ще казкові мотиви античності. Геродот.

Язон повинен посіяти зуби дракона, у тому числі відразу ж потрапляє виростуть жахливі воїни, та подорожчання всіх він має вбити. До нього закохується дочка Ээта, Медея.

Вона їй сприяє. Язон все виконує і в своєму судні біжить із нею. Цар марно пробує їх наздогнати.

Усе це класична чарівна казка. Зорати полі, і ін. — складні завдання. Медея — царевна-помощница, як у багатьох казках. Нарешті, добування дива, добування царівни, втеча і гонитва — усе це типово казкові конструктивні мотиви.

Але це казка, а священний міф, попри всі подібність композиційних схем. Сучасний фольклорист неспроможна ставати лише з формальну думку. Ці міфи розповідалися зовсім з розважальними цілями, хоча сюжети були дуже цікаві. Міфи пов’язані з культами. Культи мали впливати на божества, а божества — допомагати людям.

Різниця між міфами і казками є, отже, різниця соціальної функції. «Міф, втративши соціальну значимість даної, стає казкою» .

Міф є оповідання релігійного порядку, казка — естетичного. Міф є більш ранніх освіту, казка — пізніший. Отже, міф і казка відрізняються й не так власними силами, а й тим, як до них відносяться.

Це означає, що фольклористика є наука абсолютно не лише про сюжетах, текстах, а й ролі цих сюжетів у житті народів.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Казка і міф. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru