«Казка» – «Анекдот»

Твір розміщено в Зразки шкільних творчих робіт від Tvir в Вторник 30 июля

Анекдот. Але не зовсім ясним з першого погляду представляється ставлення казки до анекдоту. Сутність анекдоту зводиться до несподіваного дотепному кінцю стислого розповіді. Структура анекдотів зовсім на суперечить жанровим ознаками казки.

Аарне включив анекдоти у своїй покажчику казок в особливу рубрику, й у разі принципово він мав рацію. Він виділяє такі рубрики, як анекдоти про пошехонцах, про жінок, про жінках і дівчат, про хитрецах, про попах тощо. буд.

Тоді як Аарне помиляється, включаючи іноді дуже довгі, і складні сюжети, як, наприклад, «Нікола Дупленский» чи «Гість Терентій», до анекдотів. Оповіді, вміщувані їм під рубрикою «анекдоти», безсумнівно ставляться до казок.

Афанасьєв точно як і включає на свій збори народних казок анекдоти. За назвою «Народні анекдоти» Афанасьєв об’єднує під № 453—527 безліч дотепних дрібних оповідань.

Проте стислість оповідання — дуже відносний нестійкий ознака. У більш широкому сенсі до анекдотам можна віднести і більше розлогі оповіді, вміщені, наприклад, Афанасьєвим у його «Заповітних казках». У передмові до цього видання Афанасьєв зазначив їх блискаюче дотепність і простодушність. Можливо порушено питання приналежність до анекдотам як сюжетів, що відносяться Аарне до анекдотам (як-от казки про пошехонцах, обманутих чоловіках тощо. буд.

), але тільки казок типу «заповітних», а й цілої низки інших, які можна сближаемы з анекдотами. Сюди відносяться казки про спритних злодіїв, про різного роду надувательствах, про злих і невірних дружин, про лентяях тощо. буд. Немає підстав виділяти з казки всю область народного гумору. Такі розповіді можуть бути в особливий вид казок, які мають специфічної структурою.

Тут може запитати про ставлення народного анекдоту до літературному, але це питання є лише приватний питання стосунках книжкової та традиційної народної літератури. У той самий час анекдоти, усно передававшиеся у міській середовищі найвищих станах, безсумнівно також заслуговують вивчення (див., наприклад, збори анекдотів в Пушкіна), хоча де вони є фольклору тому, що не фольклор розуміється нами зараз.

Проте висунута тут думка поділяється не усіма. Так, А.

І. Никіфоров у вже згаданому запровадження до антології Про.

І. Капіци пише: «Анекдот як такої різниться від казки. Він має мета лише гумористичну. Далі Никіфоров стає в фольклорних особливостях анекдоту, але, як рке зазначено, вони, з погляду, не суперечать жанровим ознаками казки. Отже, на відміну інших розглянутих тут жанрів, анекдоти можуть ставитися до області казки, але є анекдоти, які можна зараховувати до таких.

Критерій тут то, можливо соціальним: народні анекдоти, т. е. анекдоти, виникаючі і які звертаються в селянському середовищі, є жодну з форм побутової казки, історичні та інші анекдоти, зібрані і які звертаються у міській середовищі, до казок нічого спільного немає.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » «Казка» – «Анекдот». Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2019 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru