Іліада характеристика образа Терсита

Твір розміщено в Остап Вишня (Губенко) від Tvir в Среда 18 сентября

Терсит (інакше Ферсит) — персонаж «Илиади», грецький воїн. Т. з’являється лише один раз, в 2-й пісні поеми (вірші), де в момент випробування Агамемноном грецького війська він призиває всіх вертатися додому, залишивши під Троєю одного Агамемнона, якого хулить і дорікає в користі. Т. утихомирює Одиссей ударом свого скіпетра й загрожує, у випадку якщо той продовжить свої ганьблення, позбавити його одягу й голим прогнати ккораблям. Після цього Т. замовкає й сідає під сміх війська. Незважаючи на епізодичний характер, сцена з Т. досить виділяється в структурі «Илиади». Лайка Т. у зниженій формі повторює сцену сварки Агамемнона й Ахілла, в образі якого сам Т. дорікає проводиря греків.

Більше того, самі докори Т. практично точно збігаються із гнівними мовленнями Ахілла в 1-й пісні, де він також винить Агамемнона в захопленні кращого видобутку за рахунок інших воїнів і називає царя «пожирателем народу». Однак в епічній свідомості припустиме у вустах вождя й героя неприпустимо для простого воїна, яким з’являється Т. (хоча в античних схоліях — коментарях до «Илиаде» — він називається нащадком царського роду й родичем Диомеда). Тому й слова його «непристойні», а сам він «безрозсудний».

При цьому негідність Т, підкреслена самим його виглядом, навмисно «негероїчним», у якому очевидні прикмети фольклорного блазня. Гіпертрофоване фізичне каліцтво служить знаком і «низькості» персонажа, і його блазнівської природи: показово, що свого роду «аналогом» Т. на божественному рівні стає кульгавий Гефест, над незграбними кривляннями якого потішаються олімпійці

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Іліада характеристика образа Терсита. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru