Гостре висміювання несправедливості царського суду в байці «Щука» III варіант

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Четверг 1 декабря

Леонід Іванович Глібов написав багато жартівливих віршів, казок, загадок. Але найбільшого успіху набули в читачів його байки.

Саме байка «Щука» дає можливість побачити яскраву картину тогочасної дійсності. Серед законів царської імперії були й такі, які вимагали карати надміру жорстоких і зажерливих, однак ці закони майже не виконувалися. Суд завжди повертав справу так, щоб багаті злочинці залишалися безкарними. Ось такі крутійства в суді й піддав Глібов нищівній критиці у своїй байці «Щука».

Щуку звинувачують у тяжких злочинах: «того заїла в смерть, другого обідрала». Судять щуку «якіїсь два Осли, одна нікчемна Шкапа та два стареньких Цапа». Цих означень достатньо, щоб уявити собі тупих і безпомічних суддів.

Хитра і підступна Лисиця — обов’язковий представник в ієрархії царського суду. Вона заперечує ніби занадто ліберальний вирок суддів. Для того, «щоб більше жаху їй завдать і щоб усяк боявся так робити», Лисичка пропонує утопити Щуку в річці (бо Щука частенько вночі носила їй «карасиків живеньких»),

У байці автор глибоко засуджує несправедливий царський суд, який виправдовував багатих, жорстоких кривдників.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Гостре висміювання несправедливості царського суду в байці «Щука» III варіант. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru