Головні ЖИТТЕВІ цінності в казці А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

Твір розміщено в Твір з літератури 5 клас від Tvir в Понедельник 26 октября

Свій останній твір французький пілот Антуан де Сент-Екзюпері написав про красу у світі, розбитому війною. Він бачив багато з борту свого літака: зруйнова- І ні бомбами і пожежами міста, натовпи біженців на дорогах Європи, поля битв, І залиті кров’ю, незліченні могили вбитих… Там, у Європі, захопленій Гітлером, він написав найпоетичнішу казку в світі. Сент-Екзюпері знав про те, що колись скінчиться війна і настане спокій. І він намалював маленького хлопчика — Принца, який кожного дня прибирає свою планету, звільняє її від баобабів. Баобаби — це щось зле і погане, те, що заважає жити. Екзюпері заповідав боротися зі злом-баобабами кожного дня, бо потрібна постійна наполеглива праця у створенні світу, вільного від зла. Інакше вони, баобаби, зруйнують усю планету — маленький світ, у якому ми живемо. «Причепурився сам — прибери свою планету», — наполягає Екзюпері.

Додамо: бачить тільке серце, с любов’ю, відкрите для світу і почуттів. Так Маленький принц любить і Доглядає свою Троянду, хоча в неї багато колючок і вона вередлива. Мудрості Ииігіас Маленького принца Лис, який пояснює йому, що головні цінності люд-Стиа — дружба, співчуття, любов. «Пізнати можна тільки ті речі, які приручиш…. У людей на лишається часу, шоб пізнавати будь-шо. Вони купують речі у крамницях. Але ж не буває таких крамниць, де торгували б друзями…» Мораль розвідей про Троянду і Лиса: «Ти відповідай за всіх, кого приручив…» Екзюпері завжди підкреслював відповідальність людини за долю всього суспільства, усіх землян. Він казав, що вільною людиною є лише той, хто «розкрив М’іпа, хто не пов’язаний більше з минущими благами, хто згодний вмерти за тчх людей, хто здатний сказати: «Я відповідаю за все…»

Екзюпері протиставляє світ дитини світу дорослих. Дорослі зайняті спра-Іами, вони не бачать того, що лежить перед очима, того, що відкрите дитині. Життя дорослих не має сенсу, бо їх турбує лише безмежна влада, накопичений багатств, які вони вважають шляхом до панування у світі. Маленький принц мандрує на сусідні планети, де живуть королі, що тішаться владою, марнославні, «ділові люди», засліплені своїми мільйонами, псевдовчені, які ніколи не виходили зі своїх кабінетів. У тих світах Маленький принц знаходить тільки одну (Юдину, робота якої потрібна людям. Це Ліхтарник. «Ось людина, якою усі стали б нехтувати — і король, і честолюбець, і п’яниця, і ділок. Між іншим, серед них усіх є тільки один, який не виглядає смішним. Можливо, це тому, що він думає не тільки про себе…» Коли Маленький принц потрапляє на Землю, він дивиться на людей і не розуміє, яке щастя вони шукають, куди так мчать і не встигають. «Те, що вони шукають, можна знайти у одній-єдиній троянді, у ковтку води…» Маленький принц улітає з Землі у пошуках своєї планети. На думку Екзюпері, Маленький принц — ідеал, якому немає місця у жорстокому світі людей.

Тож треба зрозуміти і запам’ятати заповіт Маленького принца: «Очі сліпі. Вчить тільки серце…» Зрозуміти заради тієї любові, яка так потрібна у злому Віті. І нехай у кожного буде своя Троянда любові, яку треба ростити і доглялати.

 

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Головні ЖИТТЕВІ цінності в казці А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет »

  Нові твори

  Чому б Вам не залишити свій комертар?

  Ви не можете відправити коментар анонімно зареєструйтесь будь ласка.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru