Герой історичного роману А. К. Толстого «Князь Срібний»

Твір розміщено в Художні учнівські твори від Tvir в Суббота 7 января

Образ Князь Срібний має легендарні коріння. Його прообразом є князь Микита Романович — відважний заступник за правду, герой, що часто зустрічається в російському билинному й пісенному епосі. Найбільш відома російська народна пісня, що прославляє чесність і героїзм Микити Романовича (про те, як Микита Романович рятує від Малю-ти старшого сина Івана Грозного й дає Ма-люте ляпас), включена Толстим у роман (гл. 14). Подібність із Микитою Романовичем підкреслюється ще й тим, що К. С. має те ж ім’я та по батькові. Зберігши зовнішні ознаки епічного героя, К. С. втратив у романі його активність — перешкодою в ряді випадків виявляється для нього покірність царської волі

У творчості Толстого є велика кількість споріднених Князь Срібний персонажів: кн. Михайло Репнін (балада «Михайлові Репнін»), боярин Дружина Морозов («Князь Срібний»), боярин Захар’їн-Юр’єв (трагедія «Смерть Іоанна Грозного»), кн. Іван Петрович Шуйский (трагедія «Цар Федір Иоанно-вич»). Всі вони — видні представники боярської аристократії, чесні й непідкупні, основні атрибути його слави: бриг, меч, що «у стегна колишеться», і плащ, що «звисає із плечей», — супровідні його протягом всієї поеми, сюжетну канву якої становлять наліт корсарів на палац Сеид-паши, полон ДО.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Герой історичного роману А. К. Толстого «Князь Срібний». Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2019 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru