Героїня романів Жорж Санд «Консуэло»

Твір розміщено в Художні учнівські твори від Tvir в Четверг 5 января

Власниця чудесного, чарівного голосу (артистичний прототип — знаменита співачка Полина Виардо-Гарсиа), Консуэло іспанка по національності, італійка по вихованню, циганка по долі, втілює тему художника-мандрівника, вічного подорожанина. Сама К., звичайно, не усвідомлює власну винятковість. Дівчинкою вона дивиться на себе, як і її наречений Андзолетго, чужими очами. П’ятнадцяти років вона здається неуважному оку майже що виродливої у своїй підлітковій незграбності. Вона гарна, тільки коли співається

Вона зовсім позбавлена кокетства й марнославства. Її природжений артистизм і здатність до містифікації, грі сполучаються в ній із принциповою незалежністю від загальноприйнятого іміджу акторки. Вона, незважаючи на явну зовнішню чарівність і жіночність, підкорила своєму покликанню жіночу природу й звільнилася від полону природного призначення дружини й матері. Архетипически К. по сприйняттю навколишніх — німфа, позбавлена лукавства й несвідомий демонізм, — світла, цнотлива

Традиційна для «роману-подорожі» авантюрність специфічно формує образ К., для якої будинок — увесь світ. Вона всюди вміє знаходити для себе нове, таємниче, непояснене — у сонячній Венеції, у похмурому замку в Богемії, у прусской в’язниці. Вона сама романтична з героїнь Жорж Санд, може бути, справді «романтична героїня на все часи», але не в ме-лодраматически-сниженном, а у витончено-духовному змісті. Вона — істота особливої породи, «зроблена» з особливої речовини, її реальність — чарівний мир фантазій, примар і насамперед, звичайно, музики. У цьому змісті вона порівнянна з гофмановской донною Ганною, здатної жити тільки на сцені. По ходу сюжету в силу обставин Консуэло змушена приймати різні імена, але значимі для її долі два — Порпорина й Бертино.

Порпорина (тобто «учениця Порпо-ри») символізує її призначення мистецтву. Бертино («кохана Альберта») — жіночу долю, любов і вірність її неабиякій людині, що обрала. Дві ці іпостасі борються в К. до самого кінця. У мистецтві для неї укладена щире життя. Але драматизм героїні Жорж Санд у тім, що в приватному житті вона по-своєму «камерний» людина, і їй не так просто дається «дорога».

Проте рух для Консуэло учениці ідеолога художницької волі маэстро Порпори й вірної подруги в мандрівках юного Йосипа Гайдна — єдиний спосіб існування, а «зупинитися» означає «завмерти» внутрішньо, що гибельно для подібних їй, як згубна будь-яка форма духовного покріпачення. К.- уособлення принципової незалежності художника, якому тісні будь-які рамки — будинку, сім’ї, шлюбу. Тільки музика із самого початку, з дитинства — її царство. Тому чоловіка в її житті виникають начебто б випадково: вони просто виявляються поруч. Спочатку Андзолетто, друг дитинства, колега, наречений «по звичці». Потім — Альберт. Двічі вона коливається у виборі між покликанням і «нормальним щастям». У її підсумковому виборі немає компромісу: тільки така людина, як Альберт Рудолиптадт, містично обдарований людина духу, може годитися їй вспутники.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Героїня романів Жорж Санд «Консуэло». Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2019 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru