Доля поета з народу у вірші Н. А. Некрасова «На смерть Шевченко»

Твір розміщено в Шкільні твори для 4 класу від Tvir в Пятница 3 июля

Виріс Н. А. Некрасов серед селянських дітей. Ніякі заборони батьків не могли удержати його від спілкування із сільськими дітлахами. Згодом проста мова, богатый і співучий, заворожливий нас своєю музикою, що був засвоєний сином поміщика в ярославському селі, став основним інструментом поета. Його поеми й вірші написані народним мовленням так красиво й точно, що створюється враження, начебто з мережив сплітаються образи й картини нелегкого побуту селян. Досвід дитинства, знання життя селян дозволили Некрасову у вірші «На смерть Шевченко» точно простежити все життя українського поета, виплеснути біль кріпака, підневільної людини, описати спрагу волі, що не зрозуміти вільному. Некрасов зміг.

 

Кожний рядок вірша обпалює питанням: «Чому?» Чому Шевченко, самородок, талановитий художник і поет, повинен був домагатися, щоб його почули, чому він гнив у в’язницях, на військовій службі? Хто розподіляє ролі на землі? Бог?

Некрасов захоплювався талантом Шевченко, його стоїцизмом і завзятістю, прагненням бути вільним якщо не тілом, так думками й віршами. Шевченко «у нестатку, у невідомості», «обража кожним невеждою», важко йшов до  волі. І от, коли, здавалося б, Шевченко вільний, «скінчився час його нещасливе»:

 • Отут йому Бог позаздрив:
 • Життя оборвалася.

 

Два останні рядки вірша відрізняються від загального розміру вірша. Ритм життя збитий, він обірваний у самім невідповідному місці, коли час жити й насолоджуватися, радуватися й творити. Вірш Некрасова наповнено гарячою любов’ю до людинии, що талантом заробив собі краще життя, що страждав за свій народ і любив його. Некрасов сам був дуже близький до народу, почував його, тому смерть одного з його талантливейших представників не залишила поета байдужим.

 

 

Словниковий пошук:

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Доля поета з народу у вірші Н. А. Некрасова «На смерть Шевченко». Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет »

  Нові твори

  Чому б Вам не залишити свій комертар?

  Ви не можете відправити коментар анонімно зареєструйтесь будь ласка.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru