До теми «Чарівний світ української коломийки»

Розміщено від Tvir в Суббота 29 мая

Що таке коломийка, яка її структурна побудова? Коломийка — це коротка, найчастіше дворядкова пісня, кожний рядок які складається з чотирнадцяти складів, з паузою після восьмого складу. Можливо назва цього поняття пов’язана з назвою міста Коломия або назвою гуцульського танку «коломийка» (коло), де ця пісня є приспівкою до танцю.

2.         Які види коломийок існують у пісенній спадщині українського народу?

3.         Виділіть основні ознаки коломийок. Серед основних ознак коломийок слід відмітити лаконізм, пісенно-поетичннй заспів, відповідну міміку виконавців, усталену поетику, традиційні образи-символи, постійні епітети, наприклад «гіркий вітер», багато метафор, персоніфікації (звернення до природи, мов до живої істоти).

4.         Хто є автором і виконавцем коломийок? Коломийкам не властива споглядальність. Автор і виконавець у них — це одна особа, що розкриває душу, розповідає про власні пригоди, враження. Тому більшість коломийок оптимістичні та життєрадісні.

5.         Коли і де виконуються коломийки?

6.         Чи виникають нові коломийки?

7.         Як І. Франко охарактеризував коломийку? «…вони опираються на широкий образ нашого сучасного народного життя безмірно багаті деталями і кольорами, де бачимо сльози й радощі, працю і спочинки, турботи і забави, серйозні мислі нашого народу. Його соціальний стан, його життя громадське й індивідуальне від колиски до могили, його традиції й вірування, його громадські й етичні ідеали».

Доля українського народу в козацьких, рекрутських та чумацьких піснях

I.          Головні герої козацьких пісень. У добу козаччини головним героєм і виховним ідеалом став козак як втілення всіх чеснот справжнього українця, мужній

лицар-визволитель, безкорисливий захисник скривджених і знедолених.

1. Образи-символи козацьких пісень. Особливу увагу слід звернути на змалювання в піснях козацького чуба як символу незалежності товариства лицарів.

II.        Лейтмотив рекрутських пісень. Якщо в козаки українець ішов по добрій волі,

то в рекрути його «забривали». Наруга над духовним світом юнака — головна

ідея рекрутських пісень.

I.   Тематика рекрутських пісень. У цих піснях показано важку примусову солдатську службу, повернення рекрута додому хворим, морально покаліченим або його смерть у війську чи в дорозі. Ці твори реалістично змальовують характерні моменти соціальної несправедливості: жеребкування під час набору, спроби викупу сина, заміну його на іншого, переважно сироту.

 III. Чумацькі неписані закони. Самовіддана вільна праця чумаків, справедливість при розподілі прибутків, людяність, допомога сиротам і вдовам високо цінувалися в народі.)

1.         Тематика чумацьких пісень. У дорозі чумаків постійно чекали труднощі, тому більшість чумацьких пісень відображає трагічну подію — смерть чумака в дорозі або його хворобу.)

2.         Провідні мотиви і символи пісень. Основними у чумацьких піснях стають мотиви, пов’язані з прагненням до волі як духовної свободи, можливості вибору життєвого шляху. Головний символ — дорога, вона непередбачена як саме життя.Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru