Чи нікчемна людина? За твором Джека Лондона «Жага до життя»

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Среда 14 декабря

Мова сьогодні піде про людину, яка була люблячим сином, вірним другом, неординарною особистістю, справжнім громадянином своєї держави, — це відомий американський письменник Джек Лондон. Його ім’я завжди пов’язують із захоплюючими оповідями про сильних та мужніх людей, яскравих особистостей. Його герої не вигадані письменником. Цих людей він знав, бачив, з ними пройшов через важкі випробування. Ірвін Стоун зазначав, що “Джек Лондон був одержимий жагою правди”. Матеріал для своїх творів він брав із самого життя. Безцінний скарб, який він здобув під час своїх подорожей, — це нотатки про побачене і пережите.

Джек Лондон пройшов сувору школу життя, був очевидцем поведінки людини у складних природних умовах, її перемог і поразок, переконувався у силі товариства, дружби, взаємодопомоги. Усвідомив, що ці риси людського характеру є справжніми людськими

цінностями. Під час своїх подорожей Джек Лондон постійно занотовував побачене і почуте. Цей безцінний життєвий досвід став основним джерелом його по дальшої літературної творчості. Як бачимо, свої твори Лондон писав, спираючись на власний життєвий досвід.

Отже, людина, людська душа у всій її складності та простоті. Навіть на ваших малюнках (виставка дитячих робіт) вона має дві сторони, два кольори. Про одні людські вчинки ми кажемо моральні, про інші — аморальні, етичні — неетичні.

До обговорення проблеми влади грошей над людиною. Важливо звернути увагу на те, що упродовж останніх подій автор не згадує про скарб, заради якого подорожній піддав себе таким випробуванням. Саме тоді, коли він позбувся золота, він почав світ сприймати по-іншому. Герой думає лише про життя! На цьому етапі він усвідомив справжню його ціну, тобто його безцінність. До обговорення проблеми взаємовідносин світу природи та світу людини. Життя безжальне і ставить на один щабель пташку, рибку і людину як представників живого світу і жорстоко змушує їх виборювати право на життя. Врятуватися змогли ті, хто мав більше сил і правильно скористався обставинами. Виживає сильніший, але сильніший не тільки фізично. Джек Лондон писав: “І мало вірити — віра зникає, мало мати сильну волю — її втрачають, не вистачає надії — вона губиться. Необхідно бути ще й мужнім, щоб витримати всі випробування”.

До обговорення проблеми дружби та зрадництва. Товариська підтримка — запорука перемоги людини над обставинами. Складні умови життя відкривають сутність обох подорожніх. Білл зрадив товарища, залишив його посеред крижаної річки з ушкодженою ногою. Можливо, хотів позбутися тягаря, а сталося так, що сам загинув, натрапивши на вовчу зграю. І нічого не варте золото, яке залишилося біля його кісток. Здається, сама природа покарала Білла за зраду.

Джек Лондон порушує у своєму оповіданні багато проблем. Чи не найголовніша — це проблема людського сумління. Тому тезою вашого твору-роздуму має стати думка: “Сумління — найкращий порадник”. Цю тезу треба довести, опираючись на власний життєвий досвід та досвід своїх батьків, а також на народну мудрість.

Важко не погодитися з думкою українського письменника Івана Багряного, який писав: “Людина — найпрекрасніша, найвеличніша, найнещасніша, найпідліша з усіх істот”. Справді, вона постійно перед моральним вибором, і найкращим порадником є її власне сумління.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Чи нікчемна людина? За твором Джека Лондона «Жага до життя». Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2022 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru