Чи можна вважати Соню марноцвітом?

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Вторник 18 февраля

На перший погляд, Соня — не найпомітніший образ роману «Війна і мир». Але згодом, уважно читаючи роман, розумієш, наскільки психологічно точні спостереження відображають цей образ.

Соня живе в родині Ростових, і її роль зобов’язує пристосовуватися до законів цієї сім’ї. На жаль, саме пристосовуватися, бо того щирого тепла і доброти Ростових вона так і не набула. Здається, вона зовсім позбавлена емоцій. Досить пригадати її поведінку тієї ночі в Отрадному, коли Наташа запрошувала її помилуватися місячним сяйвом весняної ночі. Та й за інших обставин вона не виявляє себе. Вона говорить, що кохає Миколу Ростова, але за цими словами немає почуття любові. Толстой вважає, що її жертовність — це похмура жертовність-розрахунок з прихованими егоїстичними мотивами. її жертовність не була наслідком душевного поруху, глибокого кохання. Це був наслідок дрібного розрахунку, очікування нагороди: «Она с радостью сознавала, что она, жертвуя собой, этим самым возвышает себе цену в глазах себя и других и становится более достойной Nіcolas». Коли ж від неї справді забажала жертовної відмови графиня Ростова, то Соня вирішила «не освободить, но, напротив, навсегда связать себя с ним». Зрештою, вона звільняє Миколу від обіцянки одружитися з нею, але тільки тоді, коли зрозуміла, що зустріч Наташі з князем Андрієм робить неможливим шлюб Миколи та Мар’ї. Не випадково усі її розрахунки виявилися марними, бо для Толстого людина, позбавлена емоцій, позбавлена здатності любити — марноцвіт. Проте й для неї був шанс. Адже шлюб із Долоховим міг би дати їй, можливо, сімейне щастя. Та егоїстичне прагнення думати лише про свої почуття і надії призвело до краху її життя і ледь не коштувало життя Миколаю, якого вона буцімто любила.

Таким чином, Л. Толстой, змальовуючи характер Соні, засуджує егоїзм і байдужість і стверджує, що таке життя — це життя марноцвіту.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Чи можна вважати Соню марноцвітом?. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2019 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru