Чи легко бути другом? (Допис у газету)

Розміщено від Tvir в Суббота 29 мая

Останнім часом батько Олега Радченко помітив, що його сину не телефонують друзі, ввечері до нього ніхто не приходить; і син не виходить з дому. Він днями сидить за комп’ютером, щось читає або тупо дивиться у телевізор. Те, що хлопець читає, добре, — відзначив батько. Комп’ютер і телевізор — речі потрібні. Але чому так раптово змінилася поведінка сина? Колись телефон не замовкав, Олег був усім потрібний, він кудись поспішав, з кимось вирішував проблеми, навіть домашні завдання виконував абияк.

Коли чергового вихідного дня хлопець залишився вдома, батько запитав, що його тривожить, чому він замкнувся і невеселий? Олег довго не відповідав і нарешті розповів, що друзі до нього чомусь охолонули. Батько сказав:

-        Важко бути справжнім другом. ,

-        Але я нікому ні в чому не відмовляю, — знизав плечима хлопець. — Просять — даю списати..Якщо потрібно, можу на уроці підказувати. Моїм мобільним хлоппці користуються.

-        Готовність прийти на допомогу однокласникам — це добре. Та ось що мене хвилює. Ти дружив з Мишком Сеніним. Він перестав до тебе заходити, не телефонує. Ви посварилися? Ти його образив?

-        Коли він відповідав на біології, зморозив дурість, поніс нісенітниці, — всі почали глузувати з нього, і я теж. Мабуть, йому це не сподобалось. Так і з мене жартують. Я ж не ображаюся.

-        Образа від образи різниться. Тобі часто телефонував Сергійко Блинов. І з цього ти теж приколювався?

-        Він не зміг чи не встиг зробити фізику, звернувся, щоб я пояснив, я ж запропонував зошит — мовляв, списуй, я кудись поспішав.

-        Тепер зрозуміло, — сказав батько синові. — Дружба — це праця душі. Своїм глузуванням, відмовою пояснити важке завдання ти виказав байдужість. І якщо подумаєш, можеш згадати чимало подібних прикладів. Справжній друг не сміятиметься за компанію з помилок іншого, зможе зрозуміти, дати пораду, а запропонувати списати завдання — немає нічого простішого. Якщо треба, можна заради друга пожертвувати і власним часом.

Олег слухав батька не перебиваючи. Він і сам зрозумів, що бути справжнім другом важко. Минув час, і знову в Олега не замовкав телефон, до нього приходили хлопці, й у вихідні він знову кудись зникав майже на цілий день.Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru