Час збирати каміння… (відгук на мюзікл ‘Вечори на хуторі біля Диканьки’)

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Среда 14 декабря

Новорічний мюзикл «Вечори на хуторі біля Диканьки» викликав у мене низку думок. По-перше, як мінімум, деяким представникам вітчизняного шоу-бізнесу відверто набридло заробляти на декілька порядків менше навіть своїх російських колег. От вони й вирішили випустити продукт, який би перевищував безнадійно провінційний середній рівень наших телепрограм. Як на мене, цей фільм є достойним аналогом «Старих пісень про головне», чергові серії яких уже вкотре стають подією року, множачись у десятках тисяч самих ліцензійних копій.

По-друге, цей фільм показав, що двомовний характер нашої країни й культури — факт. Це цілком логічний наслідок трьохсотлітньої насильницької русифікації наших інтелектуальних центрів — міст, університетів, літератури, театру. За такий час багато народів світу встигало повністю засимілюватись і зникнути з лиця землі назавжди. Це нормально, що українці сьогодні не розмовляють російською в Харкові, бо ж середовище там на 90 % одномовне.

Гірше, коли у Львові, попри всі міфи «дружньої» преси, певна частина інтелігенції одверто зневажас державну мову й лобіює її вживати, і це факт, а не «факти» трохи не «репресій» щодо «бідної російськомовної меншини». Ми живемо в країні, яка має не тільки сучасне, а й минуле, в тому числі й недавнє радянське. Треба в котрий уже раз починати все з початку — зі шкільного навчання у дусі справжнього знання й поваги до своєї культури.

Мовна ідентичність — це важливо, проте чи не є вона сьогодні перешкодою для справедливого залучення до скарбниці українського народу досягнень таких геніїв, як Григорій Сковорода, Микола Гоголь, Володимир Вернадський, Микола Бердяев? Працюймо сьогодні на завтрашній день. А він настане, якщо не чекатимемо «царя-батюшки» або іншого казкового рятувальника в особі

Того ж Міжнародного валютного фонду. Ніхто не може бути зацікавлений у нашому добробуті, крім нас самих.

По-третє, ми потребуємо відновлення, репродукування національної еліти. Треба дати можливість працювати тим, хто цього потребує. І хай критерієм успіху будуть більш-менш незалежні фактори: ті ж рейтинги популярності. Якщо Олег Скрипка з гуртом «Воплі Відоплясова» досягли успіху у Франції й Росії, то їхнє ім’я стало брендом, який може «потягти» на собі багато посерсдніших речей: рекламу, культурницькі акції й т. п. Може, Кіркоров, як актор і кращий за Скрипку. То ж нехай співають разом в українських медіапроектах!

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Час збирати каміння… (відгук на мюзікл ‘Вечори на хуторі біля Диканьки’). Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2022 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru