Божественна комедія характеристика образа Вергілія

Твір розміщено в Остап Вишня (Губенко) від Tvir в Четверг 5 сентября

Вергілій — один із центральних персонажів поеми. В. виступає в ній у ролі провідника Данте в його подорожі по Аду й Чистилищу. Довівши поета до вершини Чистилища, В. зникає, і супутником Данте в подорожі по Раї стає Беатриче. Поет, він же оповідач, називає В. «благим батьком» і «наставником знанья». Постійне місцеперебування В. — лімб, де він перебуває разом з нехрещеними дитинами й тими праведниками, які жили до пришестя Христа. Беатриче викликає В. з лімба, коли Данте загрожує небезпека; на поета нападають три звірі: рись, лев і вовчиця, які символізують хтивість, гордість і жадібність.

Данте заблудився на півдорозі в дрімучому лісі земного буття, і ці чудовиська перепиняють йому шлях. У цей момент В. і приходить йому на допомогу. Він стає його наставником, оберігає від небезпек, роз’ясняє все, що зустрічається їм на шляху Данте бачить у В. мудрого вчителя й ставиться до нього з боязкістю й благоговінням учня. Вибір В. як провідник і наставника не випадковий У середні століття прославленого римського автора почитали не тільки як поета, але приписували йому також пророчий дарунок, оскільки в четвертій еклозі його «Буколік» бачили пророкування пришестя в мир Христа, Сина Божия.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Божественна комедія характеристика образа Вергілія. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru