Блиск і убогість куртизанок характеристика образу Естера ван Гобсека

Твір розміщено в Твори з російської літератури від Tvir в Среда 26 октября

Гобсек Естер ван — персонаж 11 творів Людської комедії, головна героїня. Э. — дочка Сари Гобсек по прізвиську Прекрасна Голландка, онучатої племінниці Гобсека. Э. наділена бездоганною красою: атласна шкіра, тонка, як китайський папір, синьо-сірі очі під надбрівними дугами виключно чіткого малюнка, волосся, в розбещеному виді що доходять до землі(Бальзак коливається відносно їх кольору, називаючи Э. то блондинкою, то пекучою брюнеткою, тобто відносячи її красу то до європейської, то до азіатської). У очах і вигляді Э. «через 18 століть після вигнання знову заблищав Схід». Обравши услід за матір’ю ремесло куртизанки, Э. досягла в нім надзвичайної досконалості. Вона діє на чоловіків так збудливо, що отримала прізвисько Торпиль(електричний скат). Усі блискучі денді Парижу були «більш менш її коханцями», але ніхто з них не може сказати, що вона його коханка; «вона завжди вільна мати їх, але Вони нею — ніколи». Зустріч з Люсьеном де Рюбампре перетворює Э. Полюбивши Люсьена, вона намагається почати жити чесною працею, але, виявивши, що оточення все одно упізнає в ній куртизанку, вирішує накласти на себе руки. Абат Карлос Эррера рятує Э. і поміщає в монастирський пансіон, де вона отримує релігійне виховання і стає католичкою. Після цього Карлос Эррера поселяє її в квартирі, що спеціально винайняла, де вона живе узаперті, ні бачачи нікого, окрім Люсьена, і насолоджуючись його любов’ю. Э. покидає квартиру лише ночами, коли гайдук Паккар, вірний слуга Эрреры, вивозить її для прогулянки в один з паризьких парків. На одній з таких прогулянок дівчину випадково помічає барон де Нусинген і закохується в таємничу незнайомку так пристрасно, що готовий віддати будь-які гроші, аби її відшукали і надали йому. Карлос Эррера» користується пристрастю Нусингенадля того, щоб викачувати з нього все більші і більші суми, необхідні для Люсьена. Заради коханого Э. погоджується осквернити свою любов до нього і знову зробитися куртизанкою; вона живе подвійним життям, зневажаючи «мерзотну, ганебну роль, що розігрується тілом у присутності душі». Э. кокетує з Нусингеном, приймає його дари і поселяється в купленому для неї особнячку, проте постійно відкладає день остаточного тріумфу барона і свого падіння. На ранок після тієї ночі, коли вона нарешті віддається баронові, Э. приймає отруту, завещав 750 тисяч франків, які подарував їй Нусинген, Люсьену і так і не дізнавшись, що вона — власниця 7 мільйонів, належних їй по заповіту Гобсека.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Блиск і убогість куртизанок характеристика образу Естера ван Гобсека. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2020 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru