Бедье

Твір розміщено в Зразки шкільних творчих робіт від Tvir в Четверг 31 июля

У Західної Європи миграционизм швидко став панівним течією. Зі збільшенням числа праць дедалі більш виявляли його слабкі боку, і вже цим спричинило нищівна критика Ж. Бедье. Нині ця критика в усьому то, можливо нами прийнята. Щоправда, в наші дні теорія індійського коріння оповідального фольклору ще меншою мірою то, можливо признаваема, ніж у період Бедье. Однак у свого часу вона мала важливого значення, просунувши нашу науку.

З відкриттям у неиндоевропейских народів (древніх євреїв, арабів) тієї ж сюжетів, як і в індоєвропейських, теорія індоєвропейського доісторичного єдності як причини подібності мови та фольклору мала валитися. Хоча представники її й не здавалися, тим щонайменше міфологічна экзегеза приречена на поразка. Проте заслуги цієї школи не обмежуються негативної, полемічної стороною.

Школа загострила увагу до одному з найважливіших і щонайскладніших явищ у фольклорі — на явище міграції. Сюжет цікавить не як абстрактна міфологічна схема, а у зв’язки України із народом — його носієм. Це допомогло правильно зрозуміти низку явищ. Індійський походження «Варлаама і Иоса-фа» наприклад, заборонена жодному сумніву.

Визнаючи факт міграції і його вивчення, сучасна наука, проте, не будує цього приватного явища у єдиний принцип чи закон: запозичення не пояснює, з нашого погляду зору, явища подібності фольклорних утворень як. Один із слабких сторін нового вчення полягала й тому, шляхи запозичення (переходу) визначалися переважно вивченням письмових, нечисте фольклорних пам’яток. Переклад розглядався як.

Сьогодні ми вже знаємо, шляхи усній передачі можуть збігатися з шляхами письмовій. Усна передача може відбуватися незалежно від письмовій. Shn і чимало інших недоліків поступово мали усвідомлюватись і вестиме до протверезіння і до критичного відношення до нову теорію. Найбільш блискучої критикою ми маємо Жозефу Бедье та її чудовому дослідженню «Фабліо», де зроблено спробу історичного вивчення і розгорнуто надзвичайно дотепна, нещадна критика миграционизма. Проте власного пояснення подібності сюжетів Бедье не знайшов і визнав себе принциповим агностиком.

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Бедье. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2019 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru