Балади Шіллера

Твір розміщено в Твір з літератури 5 клас від Tvir в Суббота 23 апреля

Балади «Рукавичка», «Кубок», «Рицар Тогенбург», «Івікові журавли» виходили з загальної думки, яка нерідко була сформульована як повчальний висновок. Балада «Рукавичка» спрямована проти лицарства. Нерозумно демонструвати кохання до прекрасної дами, жертвуючи власним життям в ім’я примхи. У баладі зображений король, оточений придворними «перед своїм звіринцем «. Змах рукою — і на арену виходять тигр і лев, ще змах — і виступають «два барса дружною четою». З балкона падає жіноча рукавичка і світська красуня «c лицемерною и колкою улыбкой» звертається до шанувальника.

 • Когда меня, мой рыцарь верный,
 • Ты любишь так, как говоришь,
 • Ты мне перчатку возвратишь.
 • Безстрашний Делорж „к дверям идет и возвращается с перчаткой». Усі в захопленні, однак відбулося непередбачене:
 • Но, холодно приняв привет ее очей,
 • В лицо перчатку ей
 • Он бросил и сказал: „Не требую награды».

У «Івікових журавлях» використана легенда про давньогрецького поета (2-а половина VI ст. до н. е.), вбитого розбійниками. У баладі зграя журавлів — свідків злочину — виявляє істинних убивць співака.

У «Кубку» (переклад В. Жуковського балади Шіллера «Водолаз») автор звертається до середньовічної епохи. Цар спонукає оточуючих відшукати кубок на дні морської безодні. Тому, хто його знайде „он и будет наградой победной». Відгукнувся на заклик царя лише «паж молодой…». Чудова за експресивністю сцена боротьби героя з норовливим морем. «Молодий паж» став переможцем. Але примха царя повторюється. І знову призначено лицарю спуститися на дно морське. Він кидається в морську безодню, побачивши в очах дочки царя визнання його подвигу, але повернутися йому вже не судилося.

Балади Шіллера передають не стільки події, скільки переживання. Внутрішній світ багатий і різноманітний у відчуттях, як саме життя.

 

Сподобався твір? Збережи в закладках - » Балади Шіллера. Це не складно, зате не втратиш!

Рекомендую також наступні твори:

 • Нет подходящих публикаций

 • Комментариев нет

  Нові твори

  Извините, комментирование на данный момент закрыто.


  Стислі перекази творів письменників, готові домашні завдання з літератури. Скачати твори з української літератури безкоштовно.
  2009-2021 © Відмінник - шкільні твори з літератури. Дизайн студія. Керівник проекту Nikolayshuk Klavdiy. Зв'язок. Усі твори захищені.

  Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru